Close

Ocena motocykla
przed zakupem


Ocena motocykla przed zakupem ma na celu diagnostykę motoru, która uchroni Cię przed nieuczciwym sprzedawcą.
Jeśli planujesz zakup motoru i chcesz wybrać maszynę w dobrym stanie, to oferujemy pomoc w ocenie motocykla przed zakupem w Warszawie i poza granicami miasta.

Ocena motocykla przed zakupem Warszawa

Ocena stanu technicznego motoru przed zakupem jest świetnym pomysłem, jeśli chcesz kupić motocykl, bo w ten sposób zyskasz pewność, co faktycznie kupujesz. Badanie techniczne wykaże, w jakim stanie jest motor i jego podzespoły, a także da Ci informację, jakich napraw możesz spodziewać się w najbliższym czasie. Jeśli w wyniku oceny motocykla okaże się, że motor ma ukryte wady, będziesz mógł poprosić o niższą cenę zakupu.

Stale poszerzamy ofertę naszego serwisu motocyklowego i podnosimy kwalifikacje, żeby zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość obsługi.

Dlatego postanowiliśmy wprowadzić do oferty nową usługę, która polega na ocenie stanu technicznego motocykla w Warszawie, przed jego zakupem. Wystarczy zadzwonić do nas i umówić się na wizytę. Zaprosimy na nią również sprzedającego wraz z pojazdem, który chcielibyście nabyć.

Pomożemy ocenić stan techniczny motocykla, zweryfikujemy ślady ewentualnych historii wypadkowych oraz poddamy badaniu wszystkie elementy eksploatacyjne pojazdu.

 

Niezależnie od tego, czy zaczynasz dopiero swoją motocyklową przygodę, czy rozglądasz się za kolejnym jednośladem, pierwszym krokiem, jaki możesz zrobić, jest wykorzystanie wiedzy i doświadczenia kogoś, kto zwyczajnie zna się na motocyklach lepiej.

ocena motocykla przed zakupem warszawa

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 18:30

Sobota:
godziny pracy ustalane są indywidualnie, prosimy o kontakt telefoniczny

Klikając wyślij wyrażam zgodę na przetwarzanie danych danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest UPLINE MSMOTOR Maciej Młynarczyk, ul. Belgradzka 22/32, 02-793 Warszawa.


Diagnostyka motocykla przed zakupem, czy warto ją zrobić?

Zdecydowanie tak. Diagnostyka i ocena stanu technicznego motocykla przed zakupem nie tylko uchroni Cię przed kupnem pojazdu z wadami, ale jeśli to Ty jesteś sprzedawcą, możesz w ten sposób wykazać faktyczną wartość motoru. Dzięki ocenie stanu technicznego motocykla przed zakupem w Warszawie przedstawisz przyszłemu klientowi dokument potwierdzający brak usterek w motorze.

Czego dowiesz się podczas diagnostyki motocykla przed zakupem?

Wielu osobom wydaje się, że ocena stanu technicznego motoru polega głównie na ocenie wizualnej i próbnej jeździe. Taki pogląd jest sporą nieścisłością, ponieważ diagnostyk serwisant oceni motor pod kątem fizycznym i elektronicznym. I tak diagnostyce zostaną poddane silnik, elementy układu zawieszenia, elementy lakierowane, a także hamulce od najmniejszej śrubki po linkę i klocki hamulcowe.

Sprawdzenie stanu technicznego motocykla

Podczas badania pod lupę zostaną wzięte elementy silnika, zawieszenia, układu hamulcowego i innych podzespołów. Z oceny technicznej motocykla przed zakupem dowiesz się szczegółowo:

 • – czy nie ma wycieków oleju;

 • – o tym, czy wszystkie części są prawidłowo zamocowane;

 • – czy nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych;

 • – o tym, czy nie ma luzów;

 • – o poziomie oleju i płynów eksploatacyjnych;

 • – dodatkowo testy diagnostyczne wykażą pomiar napięcia i prądu w instalacji elektrycznej. 

Ocena techniczna hamulców motocykla

Dowiesz się, w jakim stanie są hamulce i czy nie mają uszkodzeń. Diagnostyk ustali także:

 • – czy hamulce działają prawidłowo i czy nie ma żadnych wycieków płynu hamulcowego;

 • – oceni stan klocków i tarcz hamulcowych, czy nie są zużyte i czy nie ma na nich żadnych uszkodzeń;

 • – sprawdzi ciśnienie w układzie hamulcowym, czy jest właściwe i równomierne na obu kołach;

 • – przeprowadzi kontrolę działania przedniego i tylnego hamulca, czy działają płynnie i skutecznie, czy nie ma żadnych problemów z hamowaniem;

 • – sprawdzi stan linki hamulcowej i łożysk, a także czy nie ma luzów;

 • – przetestuje hamulce podczas jazdy.

Ocena zawieszenia motocykla

Jeśli nie znasz się na motorach, ale pragniesz mieć swoją własną maszynę, to przed zakupem diagnostyk sprawdzi układ zawieszenia motoru i oceni jego stan techniczny. Z diagnozy technicznej dowiesz się, czy motor ma dobrą amortyzację, ale także:

 

 • – diagnostyk skontroluje poziom oleju w amortyzatorach i czy nie ma żadnych wycieków;

 • – oceni stan uszczelniaczy, czy nie są uszkodzone i nie tracą oleju;

 • – skontroluje stan sprężyn, a także czy nie są zdeformowane lub zużyte;

 • – przetestuje zawieszenie podczas jazdy i wykaże, czy zawieszenie jest płynne i nie jest zbyt twarde lub zbyt miękkie;

 • – sprawdzi ustawienie geometrii ramy motocykla, a także czy jest prawidłowe i nie jest skrzywione;

 • – oceni elementy łączące i sprawy, czy nie są uszkodzone i nie tracą oleju;

 • – przetestuje zawieszenia pod obciążeniem, dzięki czemu sprawdzi, czy zawieszenie jest w stanie utrzymać motocykl bez żadnych problemów.

Przejazd testowy

Ocena techniczna motoru przed zakupem polega także na ocenie motocykla podczas jazdy. Przejazd testowy wykaże, jak motocykl prowadzi się na drodze i czy nie ma żadnych problemów z jazdą.

 

W trakcie jazdy diagnostyk wykaże:

 • – czy motocykl jest stabilny i pewny na drodze, czy nie ma żadnych problemów z jego prowadzeniem;

 • – oceni, czy silnik jest cichy i płynny, czy nie wykazuje żadnych niepokojących dźwięków;

 • – oceni działanie pozostałych podzespołów, takich jak wycieraczki, oświetlenie i elektryka;

 • – diagnostyk sprawdzi, czy nie ma żadnych uszkodzeń lub oznak zużycia motoru.

Sprawdzenie historii serwisowej

Dzięki ocenie stanu technicznego motoru w Warszawie dowiesz się także, kto był poprzednim właścicielem, czy motor miał poważne awarie i wypadki. Czy motocykl był regularnie serwisowany i czy nie był używany do niebezpiecznych czynności (np. wyścigi).

Ocena stanu wizualnego

Ocena wizualna motoru i jego lakieru pomoże Ci także oszacować, czy motor potrzebuje lakierowania i zaprawy lakierniczej. Dowiesz się, czy nie zżera go rdza. Diagnostyk poszuka jakichkolwiek śladów uszkodzeń i napraw, które wynikają na przykład z nielegalnych wyścigów, czy czynności zabronionych.

Sprawdzenie dokumentacji

Sprawdzenie dokumentacji motoru wykaże, czy motocykl jest zarejestrowany i czy posiada ważne ubezpieczenie. Kto był jego poprzednim właścicielem i gdzie faktycznie motor był kupiony.

Potrzebujesz pomocy przy ocenie stanu motoru przed zakupem?

Napisz do nas, a chętnie pomożemy. Wycenimy ocenę stanu technicznego motoru i od ręki umówimy się na oględziny motocykla.