Close

Interfejs diagnostyczny motocykla – zobacz, jak znaleźć usterki w motorze

Interfejs diagnostyczny do motocykli pozwala uzyskać informacje o stanie technicznym pojazdu. Czym jednak różni się poszukiwanie usterek z systemem elektronicznym i bez? Czy warto zakupić tego typu sprzęt lub udać się na diagnostykę do serwisu?

Jak działa interfejs motocyklowy?

Interfejs diagnostyczny do motocykli to niewielkie urządzenie elektroniczne, przybierające najczęściej formę niewielkiej kostki lub tabletu. Po podłączeniu sprzętu do modułu ECM motocykl zaczyna „przesyłać” do testera kody błędów. Użytkownik może wyświetlić je następnie na ekranie telefonu, komputera lub innego urządzenia połączonego z interfejsem. 

 

Sposób nawiązywania połączenia z  zależy od rodzaju urządzenia. Bardziej nowoczesne interfejsy nie wymagają łączności kablowej – wyniki pozyskać można za pośrednictwem Bluetooth lub sieci WiFi. 


W przypadku profesjonalnych narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych również w warsztatach pokusić można się z kolei nawet o dedykowany tablet, kompatybilny z całą „rodziną” innych komponentów marki. Tego typu urządzenia wyposażone są w oprogramowanie bogate w moduły z rysunkami technicznymi czy harmonogramy napraw.

 

Pokazują więc, co wymaga naprawy i w jaki sposób należy ją przeprowadzić, zamiast po prostu identyfikować błąd. Tego typu urządzenia posiadamy właśnie u siebie: zachęcamy do odwiedzenia serwisu w celu prześwietlenia pojazdu „od góry do dołu”!

Interfejs motocyklowy: co właściwie mierzy?

Program do diagnostyki motocykli pomoże Ci m.in. w:

  • – wyszukiwaniu i kasowaniu informacji o błędach,
  • – odczytywaniu parametrów takich jak obroty na minutę, temperatura silnika, napięcie baterii czy ciśnienie paliwa,
  • – dostrajaniu układu zasilania,
  • – odczytywaniu liczby „przewrotek”,
  • – kodowaniu kluczyka,
  • – testowaniu czujników O2,
  • – adaptacji przepustnicy.

Jaki interfejs diagnostyczny do motocykli wybrać?

Zastanawiasz się, jaki skaner do motocykli będzie najlepszy? Jeśli zależy Ci na wychwyceniu podstawowych błędów, bez obaw możesz wybrać uniwersalne urządzenie. Problem leży nieco głębiej, a Ty obawiasz się nietrafnej diagnozy i problematycznej naprawy? W takim wypadku najlepiej wybrać interfejs producenta pojazdu lub profesjonalny, serwisowy zestaw diagnostyczny – zbyt uniwersalny lub zbyt tani sprzęt może nie być w stanie „odczytać” wszystkiego.

 

W podjęciu decyzji, jakie interfejs diagnostyczny do motocykli warto wybrać, pomoże Ci też liczba parametrów poddawanych ocenie. Droższe urządzenia pozwalają przeanalizować znacznie więcej czynników.

 

Kolejnym ważnym aspektem jest dodatkowe oprogramowanie. Wśród najtańszych interfejsów znaleźć można przede wszystkim samodzielne „kostki”, wymagające połączenia z dodatkowym urządzeniem. Droższe urządzenia przypominają z kolei kompletny zestaw narzędzi, przeprowadzających Cię przez diagnostykę i naprawę „za rączkę”, zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Spotkać możesz je przede wszystkim w serwisach motocykli.

Program diagnostyczny do motocykli: urządzenia do pomiaru pojedynczych parametrów

Zdecydować możesz się też na bardziej specjalistyczne urządzenie, obmyślone pod kątem pomiaru konkretnego parametru. Do tej grupy zaliczyć można m.in. komputery diagnostyczne do sprawdzania emisji spalin lub prędkości obrotowej silnika. W warsztacie dysponujemy również tego typu aparaturą: ich nieomylność mogłaby konkurować z niejednym kalkulatorem!

 

Jaki interfejs diagnostyczny do motocykli powinieneś wybrać? Naszym zdaniem: taki, który da Ci stuprocentową pewność! Z tego typu sprzętem z chęcią zapoznamy Cię na wizycie w naszym serwisie. Nie musisz kupować kosztownych urządzeń, bo wykonamy dla Ciebie wszystkie potrzebne testy i pomiary, aby Twój motor był w pełni sprawny. Napisz do nas i umów się na diagnostykę motocykla.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń do nas lub wyślij formularz kontaktowy!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 18:30

Sobota:
godziny pracy ustalane są indywidualnie, prosimy o kontakt telefoniczny

Klikając wyślij wyrażam zgodę na przetwarzanie danych danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest UPLINE MSMOTOR Maciej Młynarczyk, ul. Belgradzka 22/32, 02-793 Warszawa.